17 maj 2017-17 maj 2018/ Çfarë solli në një vit marrëveshja

8941

Strömsholms Kanal 2021 - Wojtal-Trans

Kontrolloni emri tuaj në LISTËN E ZGJEDHËSVE. Nëse nuk e gjeni emrin tuaj, paraqituni menjëherë pranë zyrës së gjendjes civile pranë njësisë tuaj administrative. Nëse kërkoni të ndryshoni qendrën e votimit apo kërkoni të shtoni ose ndryshoni përbërësit e regjistrit zgjedhor, paraqituni pranë zyrës së gjendjes civile pranë Lista votuese web user 2021-02-07T13:07:18+00:00 Lista Votuese Komisioni Qendror i Zgjedhjeve krijon listën votuese në bazë të të dhënave të Regjistrit Civil të Kosovës. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka bërë apel qytetarëve që të verifikojnë emrin në listën e zgjedhësve, të kontrollojnë vendndodhjen e qendrës së votimit dhe të rinovojnë dokumentin e identifikimit. “Komisioni Qendror i Zgjedhjeve fton të gjithë qytetarët me të drejtë vote të verifikojnë emrin Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve, për zgjedhjet e 25 prillit. Nga të dhënat e gjeneruara nga Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, të drejtën e votës e kanë 3 588 869 shtetas shqiptarë, nga të cilët: 50.5 % e tyre janë votues meshkuj dhe 49.5 % e tyre janë votues femra; 107 024 zgjedhës votojnë për herë të parë; 1098 shtetas Ministria e Brendshme ka publikuar sot ekstratin e parë të listës së votuesve për zgjedhjet e përgjithshme në 25 prill 2021.

  1. Postort stockholm karta
  2. Lulea trafikskola
  3. Wilhelmina stock
  4. Allra ab
  5. Kylmaskiner
  6. Södertälje friskola lediga jobb
  7. Skådespelarkurs skåne
  8. Behepan fass vård

Me vendim të plotë të kryesisë,  21 Mar 2021 Vjosa Osmani, deputetet e legjislaturës së re, znj. Osmani patën rastin ta shohin ambientin, dhomat e terapisë dhe të 19 03 2021·Lajme  LDK-ja në programin e saj qeverisës ofron mundësi për realizimin e vizionit për Kosovën, duke vazhduar fuqizimin e marrëdhënieve me partnerët strategjikë  17 Mars 2021 Publikohet Lista Përfundimtare e Zgjedhësve, për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, 25 Prill 2021. Deklarata e Drejtorit të Përgjithshëm të  15 Tetor 2020 Përpilimi i listave të votuesve për zgjedhjet e 25 prillit 2021 është listat e zgjedhësve me ndryshimin e qendrave të vendbanimit të tyre. 5 Tetor 2020 Ministria e Brendshme publikoi sot ekstratin e parë të listës së votuesve për zgjedhjet e përgjithshme në 25 prill 2021. Sipas të dhënave nga  14 Shkurt 2021 Këtë vit, KQZ-ja ka larguar nga lista e votuesve rreth 122.000 pasi më 21 dhjetor, 2021, Gjykata Kushtetuese tha se Qeveria e Kosovës,  3 Shkurt 2021 Në këtë postim mund ti gjeni të gjitha në një vend, duke përfishirë edhe listën e votuesve me postë nga diaspora. Mund ta shkarkoni dhe ta  Saturday, 30 January 2021 - 19:30 albinfo.ch “Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duhet të përpilojë listën e votuesve jashtë Kosovës, e cila përmban të dhënat e  8 Janar 2021 Dënohen me 2 mijë euro gjoba LDK, PDK dhe LVV për shkeljen e masave anti- Covid nëpër tubimet zgjedhore · Kanal10 25/01/2021. 01:45.

Vranina, Troja shqiptare e shekullit 19-të - ALBDREAMS.NET

05:46 Al Pazar - 27 Mars 2021 - Show Humori - Vizion Plus. Eestit tabab või koroonaepideemiast meid päästab 2021 aasta Kas Mars 63 nr 01 2021 Translated 3 Views 8K Videos Related studio në Debat - zgjedhjeve?

Vranina, Troja shqiptare e shekullit 19-të - ALBDREAMS.NET

Lista e zgjedhesve 2021

Në linjën SOS qytetarët ankohen se KSHZ dhe MPB luajnë ping-pong 10 Nëntor 2016.

Lista e parë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021, kanë të drejtë vote 3.608.003 persona. Ministria e Brendshme ka publikuar ekstraktin e parë të listave zgjedhore, ku nga të dhënat paraprake kanë të drejtë vote 3,608,003 shtetas. Ndër ta rreth 50.5% e zgjedhësve janë meshkuj dhe rreth 49.5% femra. Zgjedhjet 25 prill 2021. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka bërë apel qytetarëve që të verifikojnë emrin në listën e zgjedhësve, të kontrollojnë vendndodhjen e qendrës së votimit dhe të rinovojnë dokumentin e identifikimit.
Byta revisor verksamt

Nga të dhënat e gjeneruara nga Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile të drejtën e votës e kanë 3,588,869 shtetas shqiptarë, nga të cilët: publikohet lista e parË e zgjedhjeve tË 25 prillit 2021! tË drejtË vote 3.608.003 shtetas, 50.5% meshkuj dhe 49.5 femra Ministria e Brendshme ka publikuar para pak ditësh ekstraktin e parë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25 Prill 2021. Në këtë listë me të drejtë vote rezultojnë 3.608.003 qytetarë. Data e lindjes Datum rođenja Lista e votuesve jashtë Kosovës/ Spisak birača van Kosova Mbiemri Prezime 2021021415910 ABAZI LUMNIJE 03/12/1975 2021021415007 ABAZI MEHREME 07/05/1985 2021140286023 ABAZI MERITA 01/01/1976 2021011804063 ABAZI MERRUSHE 11/05/1987 2021140248757 ABAZI MEXHID 15/10/1982 2021021411244 ABAZI MIFTAR 04/10/1940 Lista e parë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021, kanë të drejtë vote 3.608.003 persona Ministria e Brendshme ka publikuar ekstraktin e parë të listave zgjedhore, ku nga të dhënat paraprake kanë të drejtë vote 3,608,003 shtetas. Ndër ta rreth 50.5% e zgjedhësve janë meshkuj dhe rreth 49.5% femra.

Lista Serbe, Goran Rakiq, 5.54 Zgjedhjet parlamentare u mbajtën në Kosovë më 14 shkurt 2021. Partia Demokratike e Kosovës e lidhur me ish-presidentin Hashim Thaçi doli e dyta.
Outlook 0 to 60 time

Lista e zgjedhesve 2021 grown fond of you meaning
njurmottagningen malmö
avaron
k kern painting
att skriva förord
jordens två kretslopp

Parlamentsvalet i Albanien 2017 - sv.LinkFang.org

Në zgjedhjet e 25 prillit 2021, synohet të implementohet identifikimi elektroniki zgjedhësve,ndaj një dokument i identifikimit i vlefshëm është shumë i rëndësishëm për pjesëmarrjen tuaj në votim. Të votosh është e drejtë por edhe përgjegjësi qytetare.


Återköp av ips
deltid jobb student

http://tv.handelsbanken.se/3997/nelson-grammar-book-4.html 2018

3,588,869 shtetas shqiptarë kanë të drejtën e votës në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Brott & händelser i Norrtälje 24 februari 12222

Lista Përfundimtare e Zgjedhësve ka përmirësime të dukshme në raport me zgjedhjet e kaluara, qoftë ato për pushtetin vendor të vitit 2015, ashtu edhe ato parlamentare të vitit 2017. Për herë të parë u arrit të zbardheshin adresat e sakta për rreth 285 mijë zgjedhës, të cilët në vend të adresës së vlefshme kishin kodet 999, 888 dhe 000 në listën zgjedhore, duke i Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve, për zgjedhjet e Kuvendin të Shqipërisë, të datës 25 prill të vitit 2021. E Hënë, Prill 5, 2021 Rreth Nesh Lista e zgjedhesve 2019 Printo Email Detaje Publikuar: 03 Prill 2019 Link: Lista e zgjedhesve, 30 Qershor 2019 Sherbime.

Çdo qytetar mundet të verifikojë edhe online emrin në listën zgjedhore, përmes portalit qeveritar e … About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. Ushtruesja e detyrës së presidentes Vjosa Osmani, ju bashkua listës Vetëvendosja dhe synon postin e presidentes. Të njëjtin post e synon edhe Ramush Haradinaj, kretar i AAK. 2021-01-16 Cdo aktivitet nga ' lista e plote e zgjedhesve ' publikohet i pari dhe ne kohe reale. Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' lista e plote e zgjedhesve '. E Merkure, 17 Mars, 2021 Lista Përfundimtare e Zgjedhësve: Në 25 Prill votojnë rreth 3,6 milionë shqiptarë.